Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Czekamy na rowerowego pełnomocnika prezydenta Email

Zamontowane tabliczki T-22 "Nie dotyczy rowerów"Powołanie pełnomocnika prezydenta Bydgoszczy ds. infrastruktury rowerowej i społecznej grupy osób, która ma mieć faktyczny wpływ na podejmowane przez drogowców decyzje – to najistotniejsze ustalenia po spotkaniu włodarzy miasta z przedstawicielami środowisk rowerowych. Z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego odbyło się ono 27 stycznia w bydgoskim ratuszu.

- Chciałbym, aby państwo działali w moim imieniu i mieli wpływ na decyzje, które zapadają – powiedział Rafał Bruski. - Chcę, aby państwo na etapie projektowania i realizowania inwestycji reprezentowali mnie w tych rozmowach – dodał prezydent.

Zgodnie z zapowiedziami włodarzy miasta, nazwisko nowego pełnomocnika mamy poznać w ciągu tygodnia. Zostanie nim najprawdopodobniej radny. Jego głównym zadaniem będzie koordynowanie zespołem złożonych z działaczy bydgoskich organizacji rowerowych i prezentowanie ich opinii w rozmowach z drogowcami i inwestorami.

W czasie ponadgodzinnej dyskusji poruszono także tematy zmiany świadomości społeczeństwa i zachęcania bydgoszczan do przesiadania się na jednoślady, ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta, ustaleniu standardów dla infrastruktury rowerowej i większej promocji imprez organizowanych przez rowerowe stowarzyszenia.

Spotkanie zakończyło się przed Urzędem Miasta, a konkretnie – na ulicy Ku Młynom. W blasku fleszy zostały przykręcone tabliczki T-22 „Nie dotyczy rowerów”. Dzięki nim rowerzyści będą mogli nie tylko wjechać na Wyspę Młyńską od strony Starego Rynku, ale i wrócić ulicą Ku Młynom. Tu pojawiają się jednak schody, bo na ul. Niedźwiedziej, która jest przedłużeniem Ku Młynom, obowiązuje zakaz wjazdu w stronę Starówki.

Nasz komentarz

Pismo w sprawie obustronnego przejazdu ulicą Ku Młynom trafiło do ratusza i do rąk drogowców 17 stycznia i doczekało się swojej realizacji po niespełna dwóch tygodniach. Jeżeli władze Bydgoszczy większość naszych podań, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, będą realizowały w takim tempie, to tylko przyklasnąć. Wyrażamy więc głęboką nadzieję, że nie był to jednorazowy ukłon ratusza w stronę rowerzystów. W kwestii powołania pełnomocnika liczymy, że będzie to osoba kompetentna w temacie infrastruktury rowerowej i będzie potrafiła połączyć interesy miasta oraz rowerzystów. Niemniej to spotkanie pokazało, że do osiągnięcia jednego z naszych celów, jakim jest zmiana świadomości i traktowanie roweru jako normalnego środka komunikacji, jeszcze długa droga.

 

comments