Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Na rowerze ku Młynom? Email

Ze Starego Rynku można swobodnie wjechać rowerem na Wyspę Młyńską, ale jeśli chcemy wrócić tą drogą... to musimy poprowadzić rower ulicą Ku Młynom. Do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej trafiło nasze podanie o zmianę zmianę tego zakazu.

Rewitalizowana Wyspa Młyńska stała się na powrót miejscem odpoczynku setek bydgoszczan, również rowerzystów. Sprzyja temu, oprócz wyjątkowych walorów krajobrazowych, łatwy dojazd na położoną w ścisłym centrum miasta Wyspę – między innymi ze Starego Rynku. Najkrótszą i najszybszą drogą jest ulica Ku Młynom, biegnąca od Starego Rynku prosto do Mostu Młyńskiego. Wybierają ją zarówno piesi jak i cykliści. Niestety, użytkownicy jednośladów nie zawsze mogą z niej skorzystać, a często nawet o tym nie wiedzą. Ulica Ku Młynom jest na krótkim odcinku między Przyrzeczem a Jezuicką jednokierunkowa.


Co to zmienia dla rowerzystów? Bez problemów dojedziemy na Wyspę, jednak gdy chcemy dostać się z niej na Stary Rynek musimy jechać dookoła ulicą Przyrzecze lub zsiąść z roweru! Ku Młynom jest faktycznie pieszojezdnią, na której piesi naturalnie poruszają się w obie strony, ruch samochodowy jest zaś znikomy w ciągu całego dnia, tym bardziej niezrozumiałe jest więc uniemożliwienie rowerzystom szybkiego dojazdu na Stary Rynek bez ryzykowania mandatu.

To niedopatrzenie ze strony urzędników z ZDMiKP postanowiliśmy skorygować. W poniedziałek, 17 stycznia na ręce Dyrektora Naczelnego ZDMiKP, Jana Siudy złożyliśmy petycję o umieszczenie w tym miejscu tabliczki T-22 („nie dotyczy rowerów”). Dzięki niej bez przeszkód można będzie poruszać się między Starym Rynkiem a Wyspą Młyńską – nie będziemy musieli niepotrzebnie zsiadać z roweru, nadrabiać drogi, ani ryzykować mandatu. Pozytywne rozpatrzenie tej petycji będzie kolejnym mały kroczkiem władz miasta do uczynienia z Bydgoszczy miasta przyjaznego rowerzystom.

Komentarze >>

 

comments