Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Akcja „Wnioskuj o stojak" za nami Email

Jutro, 27 sierpnia i w przyszłym tygodniu na bydgoskich ulicach staną nowe stojaki rowerowe. To jednak dopiero pierwsza kropla w morzu potrzeb.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy w poniedziałek, 23 sierpnia ogłosił listę lokalizacji, gdzie pojawi się 35 stojaków rowerowych w kształcie litery „U”. Część z lokalizacji różniła się jednak od propozycji, które zgłosiliśmy po konsultacjach ze Stowarzyszeniem Bydgoszcz Rowerowa. Jak dziś usłyszeliśmy, niektóre z naszych sugestii zostały odrzucone przez drogowców ze względów formalnych (teren ma innego właściciela), ale na liście znalazły się też takie, które przedstawiciele ZDMiKP uznali po prostu za lepsze. Zmiany tych decyzji okazały się już niemożliwe, dlatego mogliśmy tylko wysłuchać wyjaśnień drogowców. Osobną kwestią jest montaż stojaków na ulicach przylegających do Starówki, bo te przejdą gruntowany remont w przyszłym roku.

Na spotkaniu ustaliliśmy, że nasi przedstawiciele udadzą się do Urzędu Miasta w celu wyjaśnienia sprawy lokalizacji stojaków na rewitalizowanej Wyspie Młyńskiej, a także ulicach Dworcowej i Chodkiewicza, które w przyszłym roku mają przejść gruntowany remont. Będziemy chcieli również dowiedzieć się, jak wygląda możliwość montażu stojaków na terenie bydgoskich szkół.

Była to pierwsza akcja, w której lokalizacje stojaków były konsultowane przez drogowców z bydgoskimi organizacjami rowerowymi. Wyrażamy nadzieję na kontynuację i poprawę naszego dialogu, a także stopniowe zwiększanie liczby stojaków na ulicach.

L.p. Lokalizacja_____________Ilość stojaków
1 Gdańska 15 - Empik______________3
2 Plac Wolności 1 – McDonald’s_______3
3 Broniewskiego 8_________________3
4 Plac Teatralny 4_________________3
5 Filharmonia Pomorska____________2
6 Gdańska – Chodkiewicza__________2
7 Gdańska 140____________________2
8 Focha 4________________________2
9 Powstańców Wlkp. – Jurasza________2
10 Szarych Szeregów 2d____________3
11 Mennica_______________________2
12 Jagiellońska – Konarskiego________2
13 Gdańska 67____________________2
14 Gdańska 79____________________2
15 Wełniany Rynek_________________2

Komentarze >>

comments