Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

• Odp: Przejeżdżanie przez pasy
    Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
  • BRA reinkarnacja
    "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
  • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
    Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
  • Odp: Pokazy rowerowe
    We would like to always find you.
  • Odp: po (rekreacyjnej?) masie krytycznej - styczeń 2015
    I do not want to believe that I have seen this article.

Szukaj

Polub nas :-)

Gdzie jest kontrapas? Email

Co może wywołać więcej kontrowersji od otworzenia pierwszego kontrapasa w Bydgoszczy? Jego zamknięcie i to niespełna po dwóch miesiącach. Takie kroki, po apelu handlarzy, chce zrobić bydgoski ratusz, co jest kuriozalną decyzją.

Kiedy w połowie października w Bydgoszczy rowerzyści po raz pierwszy przejechali kontrapasem to wydawało się, że będzie to przełomowy punkt w historii tworzenia infrastruktury rowerowej w naszym mieście. Wydawało się, bo szybko okazało się, że władze miasta ugięły się pod presją handlarzy z ulicy Gdańskiej. Pod koniec listopada zaczęły do nas docierać informacje o planach likwidacji na okres zimowy kontrapasa, a potem szybko okazało się, że decyzja już praktycznie zapadła. Bydgoska Masa Krytyczna 30 listopada stanowczo i głośno protestowała przeciwko takiemu działaniu, bo jest to krok wstecz. Jeszcze nigdy w żadnym mieście nie zrodziła się idea sezonowej infrastruktury rowerowej, a dochody handlarzy nie zmalały z powodu powstania infrastruktury rowerowej przyjaznej rowerzystom, a przez remont ulicy Gdańskiej i brak możliwości dojazdu tramwajem na najbardziej reprezentatywną ulicę naszego miasta.

Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną? Bydgoskie media donosiły, że kontrapas ma zostać zamknięty 1 grudnia, ale jeszcze 3 grudnia nie zanotowaliśmy żadnych oznak zmian zasad poruszania się na ulicy Gdańskiej. Nie chcemy jednak czekać do czasu likwidacji kontrapasa, dlatego w czwartek, 6 grudnia zorganizujemy happening „Gdzie jest kontrapas?”. W zależności od tego czy będzie on jeszcze istniał, czy też będzie już tylko historią, bydgoscy rowerzyści przejdą z rowerami chodnikiem ulicy Gdańskiej lub przejadą kontrapasem na Stary Rynek. Tam mamy nadzieję spotkać się z przedstawicielami władz miasta, wysłuchać ich argumentów i przekonać do pozostawienia kontrapasa

Zapraszamy więc wszystkich, którym rozwój ruchu rowerowego i zrównoważonego transportu w naszym mieście jest bliski, ale także osoby niezrowerowane, które chcą przyjaznego centrum miasta. Jeden kontrapas wiosny nie czyni, ale jest to początek w kierunku pozytywnych przemian i przywracaniu ulicy Gdańskiej mieszkańcom Bydgoszczy i turystom. Spotykamy się w czwartek, 6 grudnia o godz. 16:30 u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej. Mimo wszystko, chcemy nadać tej manifestacji chociaż trochę pozytywnego kolorytu, dlatego zachęcamy do przybycia w mikołajkowych nakryciach głowy. Serdecznie zapraszamy!

comments