Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Bądź widoczny, bądź bezpieczny - przed październikową BMK Email

Od kilku miesięcy na terenie naszego województwa trwa akcja „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Przyłączamy się do tej inicjatywy, dlatego październikowa Bydgoska Masa Krytyczna przejedzie przez nasze miasto właśnie pod takim hasłem.

Bądź widoczny, bądź bezpieczny” to akcja zainicjowana przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, która już od kilku miesięcy wspiera Bydgoską Masę Krytyczną, fundując nagrody na rozmaite konkursy. Październikowy przejazd będzie najważniejszym akcentem tej współpracy, która ma na celu edukowanie najmłodszych jak i starszych rowerzystów o bezpiecznym oświetleniu oraz zapewnienie cyklistom odpowiednich do tego narzędzi. Dlatego każdy, kto weźmie udział w październikowej BMK otrzyma zestaw naklejek odblaskowych i przy pomocy pracowników firmy Horus będzie mógł obkleić swój rower. Dzięki temu będzie widoczny w nocy z odległości kilkuset metrów. Akcja rozpocznie się godzinę przed rozpoczęciem BMK, tj. 26 października, od godz. 17 przy hali „Łuczniczka”. Każdy, kto będzie chciał wyposażyć bezpłatnie swój rower w takie naklejki, musi podjechać w godz. 17-18 do oznaczonego punktu przed „Łuczniczką”. Skuteczność takich odblasków została przetestowana przez członków SBMK, a efekty można zobaczyć na filmiku przygotowanym podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Pewnym zwyczajem już się stało, że październikowa BMK przybiera halloweenowe barwy i tak będzie w tym roku. Zachęcamy rowerzystów do przebrania się za wiedźmy, upiory i inne stwory, które wymyśli Wasza wyobraźnia. Najlepiej przebrane osoby zostaną nagrodzone w konkursie po zakończeniu przejazdu. Jury konkursu będzie składało się ze wszystkich uczestników BMK. Halloween nie jest polskim zwyczajem i naszym celem nie jest też przenoszenie tej amerykańskiej tradycji do naszej kultury, ale po prostu – ubarwienie naszego przejazdu.

Sama październikowa Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy 26 października o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” i przejedzie przez miasto, by pokazać społeczności i kierowcom, że zimą i po zachodzie słońca tez można bez problemu korzystać z roweru. Przejazd zakończy się na Starym Rynku, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie wszystkich konkursów z nagrodami od firmy Horus i CTBike. Nie będzie to oczywiście nasze pożegnanie w tym roku z rowerami, bo Masy Krytyczne odbywają się przez cały rok, niezależnie od pogody, zawsze w ostatni piątek miesiąca. O BMK będzie można posłuchać także w jednej z audycji Radia Uniwersytet, a o jej dokładnym terminie będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy.

 

comments