Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Biała Masa i znicze dla Adama Email

fot. Kasia DobuckaSierpniowa Biała Masa Krytyczna pokazała, że bydgoscy rowerzyści nie zapominają o Adamie Sztejce. W ostatni piątek miesiąca przez centrum naszego miasta do miejsca tragicznego wypadku sprzed ośmiu lat przejechało ok. 180 cyklistów.

Pochmurna pogoda nie odstraszyła w ostatni piątek bydgoskich rowerzystów, którzy licznie stawili się na parkingu hali „Łuczniczka”. Wśród nich byli zarówno ci, dla których Adam był bliskim kolegą, ale także ci, którzy nie zdążyli go poznać. Większość z nich przybyła w białych koszulkach, by zachować pamięć o jednym z inicjatorów naszego ruchu w Bydgoszczy i zamanifestować swoją obecność w ruchu ulicznym. Przejeżdżając przez centrum miasta budziliśmy różne uczucia – od zrozumienia przez zdziwienie do gniewu. Ulicą Gdańską dojechaliśmy w miejsce, gdzie od ośmiu lat stoi krzyż przypominający o tragicznym wypadku z sierpnia 2004 roku. Minuta ciszy i już po zmroku zapłonęły znicze. Taki widok nie mógł pozostać niezauważony przez przejeżdżających obok kierowców – nikt nie zatrzymał się, ale mamy nadzieję, że w jakiś sposób dotarliśmy do ich świadomości.

Dziękujemy każdemu z Was za przyjazd i włączenie się do naszej akcji. Cały czas zachęcamy do tworzenia Bydgoskiej Masy Krytycznej i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na naszym forum.

Zdjęcia autorstwa: Sobolek, Kasia, April, Jerry


 

comments