Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Kolejny krok do zrowerowania Bydgoszczy Email

W zeszłym tygodniu liczyliśmy na wysoką frekwencję na kwietniowej Bydgoskiej Masy Krytycznej, ale nawet w najśmielszych marzeniach liczba rowerzystów nie wynosiła 350. A właśnie tylu cyklistów pojawiło się w piątek przed halą „Łuczniczka” i wyruszyło na bydgoskie ulice.

Emocje po tym przejeździe już minęły, ale dobre wspomnienia pozostaną na długo. Setna Bydgoska Masa Krytyczna miała być niezwykłym wydarzeniem i tak też było. Pod „Łuczniczką” pojawiło się 350 osób, w tym nasi dobrzy znajomi z Toruńskiej MK ze swoją grającą przyczepką i rikszą. Była to największa MK od czasu jej zainicjowania w naszym mieście. Pogoda dopisywała, humory wszystkich rowerzystów również, więc z uśmiechem na ustach mogliśmy wyruszyć na bydgoskie ulice. Przez większą część trasy poruszaliśmy się całą szerokością jezdni, co niejako spotęgowało efekt Masy Krytycznej. Przejechaliśmy przez centrum Bydgoszczy, Starówkę, Królowej Jadwigi, Dworcową, Gdańską z przejazdem koło Bazyliki do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Tam już czekało ognisko, w którym tego wieczoru skwierczało wiele kiełbasek. Zebrano także podpisy w sprawie utworzenia drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Opławiec.

Dziękujemy każdemu z osobna za przybycie, bo to Wy stworzyliście taki klimat. Wyrazy podziękowania kierujemy również pod adresem naszych sponsorów – Salonu Sportowego AMSports i firmie Horus oraz Policji za bezpieczną obstawę przejazdu. Kolejna Bydgoska Masa Krytyczna już 25 maja.

Zdjęcia autorstwa April

Komentarze>>

Relacja i zdjęcia Rowerowego Torunia

Filmy Masowiczów: filmik1

comments