Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Zapraszamy na czerwcowy przejazd BMK Email
Wpisany przez Seba   

Już tylko godziny dzielą nas od 78. Bydgoskiej Masy Krytycznej. Popołudniowy przejazd ulicami Bydgoszczy to dobra propozycja na rozpoczęcie letnich wakacji.

Startujemy tradycyjnie w najbliższy piątek, 25 czerwca o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” przy ul Toruńskiej. Miesiąc temu Masę zasiliło 106 rowerzystów, co jest najlepszym wynikiem w tym roku, ale nie oznacza to, że nie można go poprawić :-) Spod hali wyruszymy w stronę ronda Toruńskiego i dalej pojedziemy głównymi ulicami miasta tak, aby być jak najbardziej widocznym. 

Punktem kulminacyjnym będzie przejazd wokół Starego Rynku, który można uznać za drugi punkt walki o bydgoską Starówkę wolną od samochodów. Pierwsza odsłona tych starań miała miejsce podczas poniedziałkowej debaty „Stary Rynek bez samochodów”, na której przedstawiciele środowisk bydgoskich rowerzystów przedstawili argumenty za ograniczeniem ruchu w sercu miasta. Dlatego po zakończeniu tej Masy będziemy zbierać podpisy pod petycją skierowaną do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zakończenie 78. BMK planujemy w Myślęcinku, przy Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbędzie się ognisko. Prosimy o zabranie własnych kiełbasek, kije do ich pieczenia będą już przygotowane. 

Sama trasa będzie liczyła ok. 12 km. Przejazd będzie zabezpieczany przez Policję, a jego tempo na pewno nie okaże się dla nikogo poprzeczką nie do pokonania. Na trasie apelujemy o ostrożność, stosowanie się do poleceń osób w kamizelkach i dużo hałasu. Dzwonki, klaksony, trąbki wskazane :)

Treść petycji: petycja.pdf
Uczestnicząc w przejeździe zgadzasz się z jego regulaminem.

 

comments