Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Prolog rowerowej wiosny Email

Kierowco pokochaj rowerzystów (autor: Mala Mi)Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego rowerzyści po raz kolejny będą przypominać kierowcom o swojej obecności na bydgoskich ulicach. Najbliższa Bydgoska Masa Krytyczna przejedzie pod hasłem „Kierowco, pokochaj rowerzystów!”.

Luty poprzez Walentynki od dłuższego czasu kojarzy się z miłością, do czego chcemy nawiązać przy okazji piątkowej Bydgoskiej Masy Krytycznej. Hasło „Kierowco, pokochaj rowerzystów” już teraz wywołuje skrajne emocje, ale tegoroczny rok może być szczególny dla bydgoskich rowerzystów. Liczba rowerzystów w okresie zimowym na naszych ulicach była rekordowa w porównaniu do poprzednich lat, więc można śmiało przypuszczać, że wiosną dwa kółka staną się jeszcze bardziej
widoczne w ruchu ulicznym. Stan naszej infrastruktury rowerowej ciągle zmusza nas do poruszania się pomiędzy samochodami, stąd nasz swoisty apel do kierowców. Przygotowaliśmy go w formie listu otwartego do kierowców. Wszystkie Masy Krytyczne przejadą w lutym w rocznicę podpisania Konwencji Wiedeńskiej, która w polskim prawie nie obowiązuje w pełni ze szkodą dla rowerzystów (więcej na ten temat tekście "Wiosenne porządki w przepisach są niezbędne").

Lutowa Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy więc z takim apelem 24 lutego o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka”. Skupimy się na przejeździe przez centrum miasta, by jeszcze bardziej zamanifestować naszą obecność? Jak Masowicze mogą pomóc w rozpowszechnianiu naszego apelu? Zacząć od swojej rodziny A potem dotrzeć do znajomych, którzy nie akceptują rowerów na ulicach i przekonać ich do naszych idei. Serdecznie zapraszamy!

Nagrody konkursowe funduje sklep rowerowy CTBike. Przejazd zabezpieczony przez policję i obstawę na rowerach. Uczestnicząc w przejeździe zgadzasz się z jego regulaminem.

comments