Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Pokazy rowerowe
  We would like to always find you.
 • Odp: po (rekreacyjnej?) masie krytycznej - styczeń 2015
  I do not want to believe that I have seen this article.

Szukaj

Polub nas :-)

Prolog rowerowej wiosny Email

Kierowco pokochaj rowerzystów (autor: Mala Mi)Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego rowerzyści po raz kolejny będą przypominać kierowcom o swojej obecności na bydgoskich ulicach. Najbliższa Bydgoska Masa Krytyczna przejedzie pod hasłem „Kierowco, pokochaj rowerzystów!”.

Luty poprzez Walentynki od dłuższego czasu kojarzy się z miłością, do czego chcemy nawiązać przy okazji piątkowej Bydgoskiej Masy Krytycznej. Hasło „Kierowco, pokochaj rowerzystów” już teraz wywołuje skrajne emocje, ale tegoroczny rok może być szczególny dla bydgoskich rowerzystów. Liczba rowerzystów w okresie zimowym na naszych ulicach była rekordowa w porównaniu do poprzednich lat, więc można śmiało przypuszczać, że wiosną dwa kółka staną się jeszcze bardziej
widoczne w ruchu ulicznym. Stan naszej infrastruktury rowerowej ciągle zmusza nas do poruszania się pomiędzy samochodami, stąd nasz swoisty apel do kierowców. Przygotowaliśmy go w formie listu otwartego do kierowców. Wszystkie Masy Krytyczne przejadą w lutym w rocznicę podpisania Konwencji Wiedeńskiej, która w polskim prawie nie obowiązuje w pełni ze szkodą dla rowerzystów (więcej na ten temat tekście "Wiosenne porządki w przepisach są niezbędne").

Lutowa Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy więc z takim apelem 24 lutego o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka”. Skupimy się na przejeździe przez centrum miasta, by jeszcze bardziej zamanifestować naszą obecność? Jak Masowicze mogą pomóc w rozpowszechnianiu naszego apelu? Zacząć od swojej rodziny A potem dotrzeć do znajomych, którzy nie akceptują rowerów na ulicach i przekonać ich do naszych idei. Serdecznie zapraszamy!

Nagrody konkursowe funduje sklep rowerowy CTBike. Przejazd zabezpieczony przez policję i obstawę na rowerach. Uczestnicząc w przejeździe zgadzasz się z jego regulaminem.

comments