Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

8 lat na bydgoskich ulicach Email

Sto lat, sto lat , niech żyje, żyje nam! Bydgoska Masa Krytyczna obchodzi w styczniu swoje 8. urodziny, dlatego najbliższy przejazd będzie pewnego rodzaju powrotem do korzeni.

Kiedy 30 stycznia 2004 roku grupka 35 rowerzystów zebrała się pod halą „Łuczniczka”, przy zburzonym już kominie, mało kto przypuszczał, że wyrośnie z tego wielki ruch społeczny. Nie była to wówczas pierwsza Masa Krytyczna w Polsce, ale w naszym mieście nikt wcześniej nie manifestował tak mocno obecności rowerzystów na bydgoskich ulicach. Osiem kolejnych lat było okresem wzlotów i upadków, z których jednak wyrosło wielkie dzieło kontynuowane do dziś. Bydgoska Masa Krytyczna stała się miejscem integracji bydgoskich cyklistów i przyczynkiem do powstania wielu grup.

Po ośmiu latach, 27 stycznia 2012 roku o godzinie 18 rowerzyści po raz kolejny wyruszą na bydgoskie ulice, by zamanifestować swoją obecność i pokazać, że nawet zimą można korzystać codziennie z roweru. Wprawdzie przy ul. Toruńskiej nie ma już zabytkowego komina, ale Bydgoska Masa Krytyczna przejedzie dokładnie taką samą trasą, jak miało to miejsce osiem lat temu.

Przejazd zakończy się na Starym Rynku, po którym będzie można zdobyć nagrody ufundowane przez sklep internetowy CTBike. Z racji naszego jubileuszu zachęcamy do zabrania urodzinowych gadżetów. Serdecznie zapraszamy! 27 stycznia o godzinie 18 pod halą „Łuczniczka”.

Relacja Adama Sztejki i Tomaszura z pierwszej BMK

Komentarze>>

comments