Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Budżet albo "psikus", czyli nie każcie nam straszyć Email

Dobra zabawa w połączeniu z pożytecznym – tak zapowiada się październikowa Bydgoska Masa Krytyczna. Wzorem ubiegłego roku, będziemy nawiązywać do halloweenowych klimatów, a także walczyć o rowerowy budżet 2012.

Październik to ważny okres dla samorządów, bo teraz zapadają najważniejsze decyzje dotyczące przyszłorocznego budżetu miasta. Coraz większa liczba największych metropolii w swoich projektach umieszcza konkretne kwoty na inwestycje związane z infrastrukturą rowerową, w Bydgoszczy ciągle tego brakuje.  Na początku tego miesiąca na biurko zast. prezydenta Stefana Markowskiego trafiło pismo sygnowane podpisem pełnomocnika prezydenta ds. komunikacji rowerowej, Łukasza Juszczaka o potrzebie utworzenia odrębnego budżetu na potrzeby cyklistów. Podpisujemy się pod tym wnioskiem i poprzez październikowy przejazd chcemy przypomnieć o konieczności takich zmian.

Podobnie jak rok temu, październikowemu przejazdowi chcemy nadać dodatkowego kolorytu, dlatego przybieramy halloweenowe barwy. Ogłaszamy konkurs na najlepiej przebranego rowerzystę, który zostanie wyłoniony na zakończenie BMK drogą głosowania. Nagrody dla zwycięzców ufunduje sklep internetowy CTBike.

Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy 28 października o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka”, a zakończenie wraz z głosowaniem planujemy na Starym Rynku. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem drogowym rowerzyści mają obowiązek posiadania oświetlenia, zarówno z przodu jak i z tyłu roweru. Serdecznie zapraszamy.

comments