Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Ósemkowa Masa Krytyczna Email

Przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej zamknie wrzesień, który w tym roku jest najbogatszym miesiącem pod względem rowerowych imprez. W ostatni piątek miesiąca wykonamy swoistą ósemkę w centrum miasta, by przejechać przez najważniejsze ronda w Bydgoszczy.

Za oknami i w kalendarzu panuje już jesień i chociaż coraz częściej słyszy się o zakończeniu rowerowego, to my zapraszamy na kolejny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Tym razem skupiamy się na centrum miasta, które po upływie niespełna roku od wybrania nowych władz samorządowych cały czas pozostaje nieprzyjazne dla rowerzystów. Rondo Toruńskie, Bernardyńskie, Jagiellonów, Fordońskie,  Grunwaldzkie – przejedziemy przez te wszystkie newralgiczne punkty miasta, by po raz kolejny zamanifestować naszą obecność w centrum Bydgoszczy. Przejazd ten został ochrzczony mianem ósemkowego, bo właśnie w taki kształt trasa ta układa się na mapie.

 

W dniach 28-30 września w naszym mieście będzie odbywał się Bydgoski Kongres Kultury i Bydgoska Masa Krytyczna wpisuje się w tę akcję. Wbrew różnym stereotypom, kultura rowerowa ma się całkiem dobrze i jest ona związana z dobrymi nawykami na drodze czy poprawnym parkowaniem. Wrześniowy przejazd zakończy się na Starym Rynku, gdzie praktycznie przez cały dzień będą trwały happeningi w ramach BKK. O godzinie 20, kiedy powinniśmy pojawić się w samym centrum miasta rozpocznie się akcja „Pokaż się” oraz Potańcówka przy utworach minionej epoki. Przewidziane są także konkursy z nagrodami od CTBike.pl.

Ruszamy tradycyjnie o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka”. Serdecznie zapraszamy!

Komentarze>>

comments