Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

• Odp: Przejeżdżanie przez pasy
    Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
  • BRA reinkarnacja
    "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
  • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
    Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
  • Odp: Pokazy rowerowe
    We would like to always find you.
  • Odp: po (rekreacyjnej?) masie krytycznej - styczeń 2015
    I do not want to believe that I have seen this article.

Szukaj

Polub nas :-)

Zrównoważony transport w różnych odsłonach Email

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu dobiega końca. Przed nami już tylko rajd z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

ETZT zostało zainaugurowane w sobotę przez U-Rodziny Augusta Cieszkowskiego. U dostojnego jubilata sta pojawili się m.in. aktor Marek Kondrat czy Don Wasyl z zespołem. Goście mogli ucieszyć podniebienia ulubionymi przysmakami hrabiego czy zasłuchać się w różnorakiej muzyce. Impreza ta była dobrym na przykładem na to, jak centrum Bydgoszczy może po wprowadzeniu niewielkich zmian komunikacyjnych zamienić się w miejsce rekreacji i atrakcję turystyczną. Zamknięcie ulicy Cieszkowskiego nie doprowadziło bowiem do utrudnień w centrum miasta.

Kolejną imprezą w programie był Motoalleycat, czyli wyścig rowerzystów, kierowcy i pasażera komunikacji miejskiej. Zgodnie z naszymi przewidywaniami na pierwsi na kresce zameldowali się cykliści, ale by zachować obiektywizm trzeba wspomnieć, że żeńska ekipa kierująca autem zdołała wyprzedzić kilku rowerzystów. Minutę przed upływem limitu czasu na mecie zameldował się pasażer komunikacji miejskiej. Patrząc jednak na przejechany dystans i koszty jego podróży (3,60 zł) nie był to jednak tak zły wynik, jak można było wcześniej przypuszczać. Zdjęcia

Największym echem, wręcz ogólnopolskim, odbił się środowy Park(Ing) Day. Na ulicy Mostowej, na zielonej trawce stanęło nasze stanowisko, gdzie można było przyjść i zagrać w gry planszowe czy porozmawiać o komunikacyjnych problemach Bydgoszczy. Słoneczna pogoda sprawiła, że prawie dziewięć godzin spędzonych w takim tymczasowym mieszkanku minęło w bardzo pozytywnej atmosferze. Zdjęcia

Czwartek to Europejski Dzień bez Samochodu. Późnym popołudniem zorganizowaliśmy porównawcze zdjęcie, by porównać powierzchnie zajmowane przez jeden autobus, auto, pieszych i rowerzystów. Efekt poniżej.

Wyrazy podziękowania kierujemy pod adresem Stowarzyszenia Mieszkańców ulicy Cieszkowskiego, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, Centrum Gier Pegaz, „Gazety Wyborczej”, wszystkim mediom zainteresowanym naszymi akcjami oraz każdej osobie, która przyczyniła się do organizacji całego ETZT.

Przed nami ukoronowanie całego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W sobotę Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa, Urząd Miasta Bydgoszczy i Wyższa Szkoła Gospodarki oraz nasze stowarzyszenie zapraszają na piknik i rajd z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. O godzinie 12 z Wyspy Młyńskiej wyruszymy na przejazd rowerowy ulicami miasta, a w godz. 13-17 na Wyspie Młyńskiej będzie trwał ekologiczny piknik. Serdecznie zapraszamy!

comments