Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Zrównoważony transport w różnych odsłonach Email

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu dobiega końca. Przed nami już tylko rajd z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

ETZT zostało zainaugurowane w sobotę przez U-Rodziny Augusta Cieszkowskiego. U dostojnego jubilata sta pojawili się m.in. aktor Marek Kondrat czy Don Wasyl z zespołem. Goście mogli ucieszyć podniebienia ulubionymi przysmakami hrabiego czy zasłuchać się w różnorakiej muzyce. Impreza ta była dobrym na przykładem na to, jak centrum Bydgoszczy może po wprowadzeniu niewielkich zmian komunikacyjnych zamienić się w miejsce rekreacji i atrakcję turystyczną. Zamknięcie ulicy Cieszkowskiego nie doprowadziło bowiem do utrudnień w centrum miasta.

 

Kolejną imprezą w programie był Motoalleycat, czyli wyścig rowerzystów, kierowcy i pasażera komunikacji miejskiej. Zgodnie z naszymi przewidywaniami na pierwsi na kresce zameldowali się cykliści, ale by zachować obiektywizm trzeba wspomnieć, że żeńska ekipa kierująca autem zdołała wyprzedzić kilku rowerzystów. Minutę przed upływem limitu czasu na mecie zameldował się pasażer komunikacji miejskiej. Patrząc jednak na przejechany dystans i koszty jego podróży (3,60 zł) nie był to jednak tak zły wynik, jak można było wcześniej przypuszczać. Zdjęcia

Największym echem, wręcz ogólnopolskim, odbił się środowy Park(Ing) Day. Na ulicy Mostowej, na zielonej trawce stanęło nasze stanowisko, gdzie można było przyjść i zagrać w gry planszowe czy porozmawiać o komunikacyjnych problemach Bydgoszczy. Słoneczna pogoda sprawiła, że prawie dziewięć godzin spędzonych w takim tymczasowym mieszkanku minęło w bardzo pozytywnej atmosferze. Zdjęcia

Czwartek to Europejski Dzień bez Samochodu. Późnym popołudniem zorganizowaliśmy porównawcze zdjęcie, by porównać powierzchnie zajmowane przez jeden autobus, auto, pieszych i rowerzystów. Efekt poniżej.

Wyrazy podziękowania kierujemy pod adresem Stowarzyszenia Mieszkańców ulicy Cieszkowskiego, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, Centrum Gier Pegaz, „Gazety Wyborczej”, wszystkim mediom zainteresowanym naszymi akcjami oraz każdej osobie, która przyczyniła się do organizacji całego ETZT.

Przed nami ukoronowanie całego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W sobotę Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa, Urząd Miasta Bydgoszczy i Wyższa Szkoła Gospodarki oraz nasze stowarzyszenie zapraszają na piknik i rajd z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. O godzinie 12 z Wyspy Młyńskiej wyruszymy na przejazd rowerowy ulicami miasta, a w godz. 13-17 na Wyspie Młyńskiej będzie trwał ekologiczny piknik. Serdecznie zapraszamy!

 

comments