Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

• Odp: Przejeżdżanie przez pasy
    Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
  • BRA reinkarnacja
    "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
  • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
    Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
  • Odp: Pokazy rowerowe
    We would like to always find you.
  • Odp: po (rekreacyjnej?) masie krytycznej - styczeń 2015
    I do not want to believe that I have seen this article.

Szukaj

Polub nas :-)

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Email

Impreza ta już na stałe zagościła w największych miastach Polski i Europy. Z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami przygotowaliśmy kilka ciekawie zapowiadających się wydarzeń.

Zrównoważony transport to taki, w którym zostaje ograniczona ilość pojazdów szkodliwych dla środowiska, a promuje się alternatywne oraz zbiorowe środki komunikacji miejskiej. W czasach, kiedy wygoda odgrywa coraz większą rolę, a aspekty ekologiczne są spychane na drugi plan, ciężko jest zachować taką równowagę. Jej promocji ma służyć właśnie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przedstawiamy harmonogram planowanych imprez.

17 września – U-Rodziny Augusta Cieszkowskiego – mieszkańcy jednej z perełek naszego miasta zapraszają bydgoszczan na wspólne świętowanie 197. urodzin patrona ich ulicy. W godzinach 12-17 ulica Cieszkowskiego zostanie wyłączona z ruchu i stanie się miejscem wesołej biesiady. W programie m.in. muzyczne występy, kulinarne degustacje, kiermasz rzemiosła, a gwiazdą imprezy będzie aktor i właściciel winiarni, Marek Kondrat. Nie zabraknie oczywiście samego Augusta Cieszkowskiego z tortem urodzinowym!

20 września – MotoAlleycat – Alleycat sam w sobie to po prostu wyścigi kurierów rowerowych, organizowane w różnych zakątkach świata. Tym razem do udziału w tej akcji zapraszamy również zmotoryzowanych. Zasady zabawy są proste – uczestnicy tuż przed startem otrzymają do wykonana kilka zadań w różnych częściach miasta. Kto wykona wszystkie w najkrótszym czasie, ten wygrywa. Będzie więc to jedna z nielicznych okazji, aby przekonać się, który środek transportu jest lepszy do poruszania się w mieście – rower czy samochód. Start o godzinie 16:30 pod halą „Łuczniczka”, zapisy rozpoczną się kwadrans przed startem.

21 września – Park(ing) day – tym happeningiem chcemy przypomnieć o istnieniu pojęcia „przestrzeni publicznej” i podjąć próbę jej odzyskania dla mieszkańców miasta. Na ulicy Mostowej wykupimy kilka miejsc parkingowych i zamienimy je na miejsca rekreacji. W godzinach 10-19 będzie można usiąść przy stoliku i zagrać w gry planszowe bądź karciane, które dostarczy Centrum Gier Pegaz.

22 września – Europejski Dzień bez Samochodu – tradycją już się stało, że bydgoszczanie zostawiają w tym dniu samochody w garażach, a do pracy czy szkoły starają się dotrzeć środkami komunikacji publicznej bądź rowerem. O godzinie 18 zapraszamy na kolejny happening przed Operę Nova – tym razem sprawdzimy, ile na przestrzeni zajmowanej przez auto zmieści się pieszych i rowerzystów.

Organizatorzy: stowarzyszenie Mieszkańców ulicy Augusta Cieszkowskiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach!

24 września – Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy zapraszają na rajd rowerowy z okazji EDBS oraz piknik na Wyspie Młyńskiej. Szczegółowe informacje tutaj.

Także w przyszłym tygodniu będą kontynuowane prace związane z inwentaryzacją parkingów rowerowych w naszym mieście. Zapraszamy w poniedziałek 19 września o godzinie 19 na spotkanie poświęcone dalszym działaniom w tym temacie. Więcej informacji tutaj.

Komentarze>>

comments