Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

• Odp: Przejeżdżanie przez pasy
    Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
  • BRA reinkarnacja
    "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
  • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
    Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
  • Odp: Pokazy rowerowe
    We would like to always find you.
  • Odp: po (rekreacyjnej?) masie krytycznej - styczeń 2015
    I do not want to believe that I have seen this article.

Szukaj

Polub nas :-)

Biała Masa - ku pamięci Adama Email

Sierpniowy przejazd ulicami Bydgoszczy, jak co roku, będzie miał specjalny charakter. Biała Masa Krytyczna pojedzie ku pamięci Adama Sztejki, który zginął siedem lat temu, potrącony przez pijanego kierowcę. Prosimy wszystkich rowerzystów o przyjazd w białych koszulkach.

26 sierpnia o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” wyruszy Biała Masa Krytyczna. Jest ona wspomnieniem Adama Sztejki, inicjatora naszego ruchu w Bydgoszczy. Życie Adama zostało brutalnie przerwane po wypadku, którzy wydarzył się 27 sierpnia 2004, tuż po zakończeniu sierpniowego przejazdu.

- To właśnie po ósmej sierpniowej Bydgoskiej Masy Krytycznej miał miejsce wypadek, w którym pijany kierowca, pracownik Myślęcinka, potrącił ze skutkiem śmiertelnym Adama Sztejkę, inicjatora i organizatora ruchu MK w naszym mieście – mówi Tomasz Urban, obecny na tej Masie. - Kierowca został skazany na 6 lat pozbawienia wolności ale już w 2008 roku wyszedł z więzienia. Adam był w przededniu wyprowadzenia się z Bydgoszczy do Szczecina, żeby zamieszkać ze swoją narzeczoną. Miał 25 lat. Białe Masy są bardziej wspomnieniem Adama niż wypadku, Adam był koleżeński, pogodny, uśmiechnięty, ten kolor pasuje do Niego. Zachęcam zatem do ubrania się na biało (wystarczy T-shirt) i zabrania znicza, który można zapalić dla Adama oraz ku przestrodze, że pijani kierowcy wiozą śmierć – dodał.

Spod „Łuczniczki” przejedziemy przez Kapuściska, Wyżyny, Śródmieście, Stary Rynek, stamtąd skierujemy się na Osiedle Leśne i do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Biała Masa zakończy się przy Szosie Gdańskiej (obok drogi rowerowej) w miejscu, w którym siedem lat temu doszło do tragicznego wypadku. Tam, przy krzyżu zapłoną znicze, dlatego prosimy o ich zabranie, by każdy mijający je kierowca zastanowił się dwa razy, zanim wsiądzie do auta „na drugim gazie”.

Strona założona przez Adama i prowadzona obecnie przez Jego rodziców

comments