Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Pierwsza Fordońska Masa Krytyczna za nami Email

Udało się! Około 80 par kółek przejechało przez centrum Bydgoszczy i Fordon, pokazując nie tylko swoje zamiłowanie do roweru, ale i to, że pogoda cyklistom po raz kolejny była niestraszna. Pierwsza Bydgoska Masa Krytyczna do Fordonu przeszła do historii.

Relację z czerwcowego przejazdu zaczynaliśmy od narzekania na pogodę i tym razem będzie podobnie... Jednak opady deszczu nie przerwały naszego święta i po raz kolejny udowodniliśmy całej Bydgoszczy, że rower może być bardzo dobrym alternatywnym środkiem transportu. Wbrew wcześniejszym obawom, nikt nie został na trasie z powodu braku sił :) A to tylko pokazuje, że każdy rowerzysta, jeżeli tylko chce, może przejechać 30 km, bo tyle liczyła trasa lipcowej Masy Krytycznej.

W piątek wyruszyliśmy tradycyjnie o 18 spod hali „Łuczniczka” i ulicą Fordońską dotarliśmy do największej dzielnicy Bydgoszczy, niejednokrotnie budząc zadziwienie i zaciekawienie kierowców czy pasażerów mijanych autobusów. Po drodze musieliśmy dokonać małej korekty trasy, ale udało nam się przejechać przez Fordon, prezentując się mieszkańcom tej dzielnicy. Stamtąd skierowaliśmy się do Leśnego Parku Kultury Wypoczynku, gdzie już czekało ognisko. Mimo deszczu, wielu rowerzystów zdecydowało się na integrację przy ciepłych płomykach, za co serdecznie każdemu z osobna dziękujemy.

Wyrazy podziękowania kierujemy również pod adresem Policji, Leśnemu Parku Kultury i Wypoczynku i każdej osobie, która przyczyniła się do tego udanego przejazdu. Już dziś zapraszamy na Białą Masę Krytyczną, która odbędzie się 26 sierpnia. Przejedziemy ulicami Bydgoszczy ku pamięci Adama Sztejki, współtwórcy Masy Krytycznej w Bydgoszczy, który zginął siedem lat temu po potrąceniu przez pijanego kierowcę.

Zdjęcia autorstwa April, w4bx.

Komentarze>>

comments