Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Wycieczka rowerowa śladami historii Email

wycieczka rowerowa z bunkremBydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków BUNKIER oraz Bydgoska Masa Krytyczna zapraszają na III Rajd Rowerowy - "Przedmoście Bydgoskie", który odbędzie się 5 czerwca br.
Rajd skład się z trzech etapów. Pierwszy etap obejmuje linię polskich umocnień obronnych z 1939 roku, bunkrów oraz kilka innych ciekawych obiektów. Drugi etap - ognisko u Leśniczego w Zielonczynie. Trzeci etap - powrót malowniczą trasą wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Przewidujemy postoje przy każdej ze śluz. Łączny czas przejazdu w dwie strony wraz z postojami i zwiedzaniem zajmie turystycznym tempem ok 7 godzin (25km w jedną stronę).

Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich posiadających cokolwiek wyposażonego w dwa kółka (mogą być trzy), siodełko, łańcuch, szprychy i co tam jeszcze składa się na sprzęt zwany rowerem! Zakładamy rekreacyjne tempo przejazdu. Udział jest BEZPŁATNY.

Miejsca zbiórek:
1. Godzina 10:00 - ul Artyleryjska - brama na Cmentarz Nowofarny
2. Godzina 10:30 - ul. nad Torem - Kościół św. Antoniego na Czyżkówku
3. Godzina 11:20 - ul. Rekinowa - pętla autobusowa

W plecaku warto by znalazła się zapasowa dętka, sprzęt do jej wymiany, latarka. Nie są konieczne zapisy jednak prosimy o zgłoszenie uczestnictwa poprzez sms, telefonicznie lub e-mail do osoby prowadzącej:

Paweł Warlinski, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   tel. kom. 605-125-175

Rajd kończymy przed Rondem Grunwaldzkim. Prosimy o zabranie prowiantu we własnym zakresie, będzie też możliwość kupienia po drodze.

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do zapoznania się z treścią regulaminu imprez.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego poznawania historii :-)

Fotorelacja z poprzedniej edycji

 

rajd rowerowy przedmoście bydgoskie

Trasa wycieczki rowerowej:

trasa wycieczki rowerowej

 

 

 

comments